fbpx

Tatjana Nikishina

Tatjana Nikishina katkestas õpingud, kuid valis oma edasise tööala tiivustatuna Fouettés õpitud prantsuse keele ilust.

1. Sa õppisid Fouetté Balletikoolis edukalt 5 aastat, said klassikalise tantsu eksami hindeks 5, osalesid I Rahvusvahelisel Fouetté Balletikonkursil. Ning otsustasid siis ootamatult koolist lahkuda. Miks? Mis asjaolud mängisid otsustavat rolli?

Tuli aeg, et otsustada oma tuleviku ja elukutse üle. Sel hetkel mõistsin, et kui minust saab tõesti balletiartist, pean kogu oma edasise elu pühendama tantsule.

Tundsin, et seda ma ei taha, sellepärast otsustasingi lahkuda.

2. Kas Sa kahetsesid hiljem?

Pigem mitte. Kuigi mõnikord, eriti alguses, oli igatsus nii lava, prooviperioodide kui klassiruumide järele. See oli ju ikkagi väga tore ja oluline etapp minu elus.

3. Mida andsid Sulle need Fouetté-aastad?

Eelkõige – parima lapsepõlve, mis ühel tüdrukul võib olla! Mitmeid toredaid esinemisi paljudel lavadel nii Eestis kui väljaspool. Armastuse teatri ja kunsti vastu. Vajaduse füüsilise koormuse järele – pidi ju igapäevaselt palju pingutama ja ennast ületama, et läbi füüsilise valu ja väsimuse ilusa lavalise tulemuseni jõuda.

Kujunes nii, et algkoolis õppisin ühes koolis, siis mitmeid aastaid täisprogrammiga Fouettés ning kolm viimast gümnaasiumiaastat kolmandas koolis. Kuid kõige suurepärasemad ja erilisemad õpetajad ning teised toredad inimesed, samuti kõige lõbusamad pidustused on minu mälestustes seotud ikka just Fouetté Balletikooliga.

Ja lõpuks – väga head sõbrannad, kelledega suhtleme tihedalt juba pea 20 aastat!

4. Mis eriala Sa lõpuks valisid?

Lõpetasin Tallinna Ülikooli prantsuse filoloogia osakonna. Tegelikult on ka minu eriala-valik seotud Fouettéga, sest meil oli koolis väga vahva prantsuse keele õpetaja, kes sütitas minus armastuse prantsuse keele ja kultuuri vastu. Lisaks on ju ka balletiterminid, mida õppisime, prantsuse keeles!

5. Kui Sinu väike poeg kasvab, kas sooviksid, et ta tegeleks balleti või üldse tantsuga?

Minu väikemehel on ka tore ja tark isa, seega poja elu, valikute ja tuleviku üle arutame koos. Kuid mina omaltpoolt – nii pea kui võimalik – tahan talle tutvustada balletimaailma ja ei hakka mingil juhul ümber veenma ega takistama, kui ta sooviks oma elu siduda tantsimisega.

  • AVALDUS

    Soovin tuua oma lapse balletikooli Noor Ballett Fouetté katsetele.  • Saada päring

  • error: Content is protected !!